Szałwia biała jak wygląda herbata – nasiona – czas na szałwię – inhalacje z szałwii – jak odgonić złe moce

0

Roślina biała szałwia herbata  Biała szałwia, nazwa naukowa Salvia Apiana, to roślina z rodziny Lamiaceae (podobnie jak aromatyczna mięta), pochodząca z południowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych i północnego Meksyku, szczególnie na pustyniach biała szałwia nasiona   Mojave i Sonora, gdzie rośnie spontanicznie.

Jest to czas na szałwię   wiecznie zielona i wieloletnia roślina, której liście stają się białe po dojrzeniu: ze względu na ten kolor szałwia biała jest często używana jako ozdobna roślina ogrodowa, a także w bardziej inhalacje z szałwii powszechnym zastosowaniu jako kadzidło jak odgonić złe moce.

Kwiat szałwi – liście białej  – nasiona  – oczyszczenie domu

Różni się kwiat szałwi od szałwii lekarskiej najbliższej naszej śródziemnomorskiej tradycji (Salvia officinalis) nawet pod pewnymi względami.

 1. Kwiat szałwi - liście białej  - nasiona  - oczyszczenie domu  Na przykład oba rodzaje szałwii mają właściwości antybakteryjne oraz podobny smak i wygląd, ale różnią się kolorem, przy czym szałwia apiana ma tendencję do liście białej szałwii  bieli/srebrzystości.
 2. Biała szałwia jest najbardziej znana ze swojego zastosowania w ceremoniach rdzennych mieszkańców Ameryki Środkowej, obecnie coraz bardziej znana i rozpowszechniona również w Europie.

Podczas tych ceremonii plamy białej szałwii (tak nazywane są zebrane razem gałązki) są spalane, ponieważ uważa się, że ich fumigacje są w stanie oczyścić środowisko na bardziej subtelnym i głębszym nasiona szałwii białej poziomie.

Dlatego biała szałwia jest używana głównie jako kadzidło i do tego celu nazywana jest również świętą szałwią. Zamiast tego nazywa się szałwia apiana, ponieważ przyciąga wiele owadów zapylających, w tym pszczoły oczyszczenie domu szałwią.

Okadzanie białą szałwią – salvia apiana – do palenia –  okadzanie

Jak tego użyć okadzanie białą szałwią

 • Salvia apiana może być używana salvia apiana do oczyszczania środowiska domowego, jeśli występują szczególnie negatywne energie, lub po prostu do „energetycznego oczyszczenia szalwia do palenia ”.
 • W tradycjach szamańskich służy oczyszczaniu zarówno środowiska, jak i ludzi: kiść lub plama jest spalana, a następnie dym jest wydmuchiwany na osobę od stóp do głów.

Okadzanie białą szałwią - salvia apiana - do palenia -  okadzaniePonadto, według niektórych badań, palenie białej szałwii w pomieszczeniach pomaga zmniejszyć liczbę bakterii, a zatem jest kadzidłem antybakteryjnym i przeciwwirusowym. Biała szałwia może być również używana jako herbata ziołowa, a niektóre plemiona używały jej w słodkich ciastach.

Biała Szałwia: Smuga szałwia biała okadzanie

Smuga z białej szałwii, którą można znaleźć w sprzedaży online, to nic innego jak pęczek lub patyki białej szałwii używanej do fumigacji, którą uzyskuje się przez związanie świeżych ziół sznurkiem i pozostawienie ich do wyschnięcia.

Rdzenni mieszkańcy uważają wiele roślin za święte i wierzą, że ich spalanie ma korzystny wpływ na środowisko. Ta praktyka nazywa się smużeniem.

Aby wykonać fumigacje pałeczkami białej szałwii, wystarczy wziąć plamę, położyć ją na spodku i podpalić od końca, gdzie znajdują się liście. Wystarczy zapalniczka. Pęczek zgaśnie po chwili bez całkowitego spalenia. Jeśli nie zgaśnie, po prostu lekko zmocz.

Szałwia biała właściwości –  jak wygląda –  do okadzania –  działanie

Zaleca szałwia biała właściwości się wyłączenie smugi białej szałwii krótko po jej włączeniu i pozostawienie do wyemitowania typowego dymu kadzidła. Smugi Białej Szałwii są sprzedawane pojedynczo. Ich waga to około  szałwia białą jak wygląda   15g.

Szałwia biała właściwości -  jak wygląda -  do okadzania -  działanieHerbata szałwia do okadzania ziołowa z białej szałwii szałwia działanie

Białą szałwię można też pić w naparach ziołowych: wystarczy zmielić smugę i pozostawić do zaparzenia we wrzącej wodzie na około 10 minut. Według Wikipedii kobiety Cauhilla brały ją po porodzie, aby się wzmocnić, podczas gdy rdzenni Amerykanie piją na ogół herbatę z białej szałwii, aby oczyścić się z chorób i przyspieszyć pocenie się, a tym samym wydalenie toksyn.

 • W tym artykule przyjrzymy się białej szałwii i temu, jak można jej użyć do oczyszczenia siebie, swojej przestrzeni życiowej i otoczenia, z wielkimi korzyściami.
 • Salvia apiana, czyli biała szałwia, to wiecznie zielony, wieloletni krzew pochodzący z południowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych i północno-zachodniego Meksyku.

Jest to pospolita roślina, która wymaga suchej gleby, trochę wody i bezpośredniego światła słonecznego. Rdzenni Amerykanie używali białej szałwii od wieków do różnych celów.

Szałwia herbata palenie – na zatoki – palenie – totalna biologia gardło

Szałwia herbata palenie - na zatoki - palenie - totalna biologia gardłoNa szałwia herbata palenie przykład nasiona białej szałwii były używane jako główny składnik „pinole”, podstawowego pożywienia rdzennych Amerykanów oraz do usuwania ciał obcych z oczu. Jednak najpowszechniejsze zastosowanie polega na używaniu małych pęczków patyków i liści białej szałwii do celów oczyszczających.

CO ZROBIĆ Z MAŁYM szałwia na zatoki PUDEŁKIEM BIAŁEJ szałwii?

Mała paczka białej szałwii Od tysięcy lat ludzie uczestniczyli w rytualnych oczyszczeniach swoich domów. Te szałwia palenie rytuały i ceremonie są istotną częścią wielu kultur i najczęściej stosuje się aromatyczne lub lecznicze zioła.

 • Jeśli chodzi o białą szałwię, była totalna biologia gardło używana w ten sposób przez rdzennych Amerykanów przez 2000 lat.
 • Proces spalania białej szałwii nazywany jest oczyszczaniem i ma na celu poprawę przepływu energii oraz przeżycie duchowe.
 • KIEDY STOSOWAĆ BIAŁĄ SZAŁWIĘ

Oczyszczanie można przeprowadzić z różnych powodów. Niezależnie od tego, czy jest to otwarcie lub zamknięcie rozdziału w życiu, jak przeprowadzka, zmiana pracy, narodziny dziecka itp., czy też codzienne czynności, takie jak medytacja, sesje jogi, przyjmowanie gości, spokój ducha jeśli jesteś wrażliwy duchowo i tak dalej.

Oczyszczenie siebie lub miejsc, w których mieszkasz, może odbywać się w różnych sytuacjach, kiedy tylko uzna to za konieczne. Z białą szałwią nie ma niebezpieczeństwa, więc nie krępuj się oczyszczać swoich pól energetycznych, kiedy tylko masz na to ochotę.

JAK STOSOWAĆ BIAŁĄ SZAŁWIĘ?

 • Używanie białej szałwii do ceremonialnego oczyszczenia to prosty proces, który może wykonać każdy.
 • Najpierw musisz zdobyć rolkę białej szałwii lub, jeśli suszyłeś własną, zebrać suszone liście i związać je w mały pęczek.

Po drugie, musisz znaleźć ognioodporną powierzchnię, na której możesz spalić szałwię. Na przykład muszla uchowca – tradycyjne naczynie używane przez rdzennych Amerykanów, które przedstawia wodę – byłaby idealna.

Salvia Blanca Shell Abalone zalety szałwi 

Gdy masz już gotowy sprzęt, powinieneś zapalić wiązkę, aż pojawi się dym. Możesz użyć pióra (takiego jak pióro indyka) lub po prostu przesuwać małą wiązkę szałwii tam iz powrotem, aby poradzić sobie z jej spalaniem. Uważaj, aby nie dmuchnąć bezpośrednio w właściwości szałwii kadzidło z szałwii, ponieważ wdmuchnie to do mikstury twoją własną negatywność.

W trakcie tego procesu może być konieczne kilkakrotne włączenie pakietu. Po uzyskaniu ładnego dymu o lekkim i ciągłym spalaniu można przystąpić do oczyszczania siebie lub wybranej przez siebie przestrzeni życiowej.

OCZYŚĆ POKÓJ

 • Zdecydowałeś się posprzątać pokój? Musiałbyś otworzyć wszystkie drzwi i okna, aby uzyskać przepływ powietrza. Kiedy promień białej szałwii się zapali i pojawi się ciągły dym, wędruj po pokoju i pozwól dymowi płynąć we wszystkich kierunkach.
 • Tradycyjna praktyka wymagałaby recytacji ceremonialnej pieśni lub modlitwy oczyszczającej, takiej jak powtórzenie frazy .

„Powietrze, ogień, woda, ziemia.

Oczyść, odpychaj, odpędzaj”. Jednak w dzisiejszych czasach wielu po prostu prosi negatywną energię, aby opuściła przestrzeń w celu oczyszczenia i zaprasza dobrą i pozytywną energię do wejścia. Dym pochłonie całą negatywną energię w pokoju, a gdy wyjdzie, pozostawi miejsce dla pozytywnej energii pochodzącej z modlitwy.

Pamiętaj, że twój obecny nastrój może wpłynąć na wynik. Po oczyszczeniu pomieszczenia dobrze byłoby się oczyścić, a po wyjęciu tobołka zaleca się, jeśli okoliczności na to pozwalają, zakopanie szczątków we własnym ogrodzie w celu dopełnienia rytuału.

LAISSER UN COMMENTAIRE

S'il vous plaît entrez votre commentaire!
S'il vous plaît entrez votre nom ici