Plemiona amazonii – amazonki plemię – szerokość amazonki – puszcza amazońska – flora i fauna amazonii – indianie amazonii

0

Amazonia i ludy tubylcze zagrożone kryzysem klimatycznym i polityką przestępczą: to problem dla amazonki plemię wszystkich

Ci, którzy bronią Amazonii i rdzennej ludności, nadal ryzykują życiem w Brazylii. Po zabójstwach brytyjskiego dziennikarza Doma Phillipsa i aktywisty Bruno Araújo Pereiry w czerwcu, amazoński las deszczowy stracił we wrześniu kolejnego opiekuna.

To jest Janildo Guajajara, członek rdzennej ludności, który był częścią grupy Guardians of the Amazon i został zabity w Amarante, małym miasteczku handlarzy drewnem w pobliżu Terytorium Arariboia, w brazylijskim flora i fauna amazonii stanie Maranhão.

Plemiona amazonii – puszcza amazońska – medycyna szamańska

Od jakiegoś czasu był narażony na groźby: jego działalność w obronie lasu i mieszkających tam ludzi utrudniała handel plemiona amazonii drewnem medycyna szamańska i grabieżcom ziemi.

Janildo jest szóstym członkiem Guardian of the Amazon zamordowanym w ciągu kilku lat: skarga pochodzi od Survival International, światowego ruchu na rzecz ludów tubylczych.

Rozmawialiśmy o tym medycyna szamańska z Alice Farano z Survival.

Strażnicy Amazonii to grupa mężczyzn z plemienia Guajajara, którzy zmęczeni czekaniem na próżno na interwencję amazonki plemię władz, dobrowolnie podjęli się odpowiedzialności za ochronę tego, co pozostało z ich lasu na Terytorium Rdzennym Arariboia, w północno- wschodniej Amazonii, setek zamieszkujących ją rodzin Guajajara oraz ich znacznie mniej licznych sąsiadów Awá, z którymi nie mieli kontaktu.

Plemiona amazonii - puszcza amazońska - medycyna szamańska

W rzeczywistości ich las jest intensywnie puszcza amazońska najeżdżany przez grabieżców ziemi i handlarzy drewnem, którzy wylesiali go dla cennego drewna.

Zdjęcia satelitarne są alarmujące: terytorium Araiboia wygląda jak zielona wyspa pośrodku morza plemiona amazonii wylesiania.

Strażnicy są zawsze na linii frontu: patrolują terytorium, aby zidentyfikować nielegalne obozowiska drwali i przekazać je władzom, ryzykując przy tym życiem; Janildo Guajajara jest szóstym Strażnikiem zabitym w ciągu kilku lat.

Pomimo gróźb śmierci kontynuują swoją pracę, ponieważ wiedzą, że ma to kluczowe znaczenie dla przetrwania lasu puszcza amazońska i nieskontaktowanej Awá: zanim dziesięć lat temu rozpoczęli działalność, przez rezerwat przecinały 72 nielegalne drogi do pozyskiwania drewna. Teraz zostało tylko 5.

Rdzenne plemiona amazonii – co to jest plemię – plemienie

Jakie są najpoważniejsze flora i fauna amazonii zagrożenia dla rdzennej ludności Amazonii?

Niestety, sytuacja jest również niezwykle dramatyczna co to jest plemię dla wielu innych rdzennych mieszkańców Brazylii.

Antyrdzenny program Bolsonaro i rasistowska retoryka dały najeźdźcom zielone światło, zachęcając ich do przejmowania rdzenne plemiona amazonii terytoriów tubylczych, wiedząc, że nie będą musieli odpowiadać za swoje zbrodnie w sądzie.

Niektóre obszary Amazonii są plemiona ameryki poludniowej praktycznie strefami wojennymi: całe terytoria opanowane są przez nielegalnych poszukiwaczy złota i działające bezkarnie gangi przestępcze.

Aby pogorszyć sytuację, zmiana klimatu plemiona ameryki poludniowej

Tak: mimo że to ludy tubylcze w najmniejszym stopniu przyczyniły się do ich wyżywienia, ludy tubylcze – w Amazonii, ale także w pozostałych częściach świata – są jednymi z najbardziej dotkniętych zmianami klimatycznymi, zarówno dlatego, że mieszkają w miejscach, rdzenne plemiona amazonii gdzie wpływ ten zwykle być większe, a ich styl życia zależy od środowiska naturalnego, w którym żyją.

Rdzenne plemiona amazonii - co to jest plemię - plemienie

Ponadto ich ziemie są poważnie zniszczone przez działania takie jak wydobycie ropy i minerałów, wylesianie, intensywne rośliny występujące w amazonii rolnictwo… które są jedną z głównych przyczyn kryzysu klimatycznego.

  • Ale to nie wszystko: dziś coraz bardziej zagrażają im tzw. rozwiązania proponowane w celu przeciwdziałania zmianom co to jest plemię klimatycznym i utracie różnorodności biologicznej.
  • W wielu przypadkach jest to w rzeczywistości sposób na zawłaszczanie ziemi i zasobów, utowarowienie i finansjalizację natury.

Odnoszę się na przykład do tzw. rozwiązań opartych na naturze (NBS), aw szczególności do projektów kompensacji emisji rośliny występujące w amazonii dwutlenku plemienie węgla i tworzenia obszarów chronionych.

Są to fałszywe rozwiązania, ponieważ zamiast zająć się prawdziwymi przyczynami niszczenia środowiska i tym, kto jest za to najbardziej odpowiedzialny – rosnącą nadmierną konsumpcją i eksploatacją zasobów naturalnych dla zysku napędzaną przez globalną Północ – dotykają one głównie ludy tubylcze i ich terytoria oraz plemienie dostarczają pocieszającej, ale fałszywej iluzji interwencji, podczas gdy w rzeczywistości pozwalają najbardziej zanieczyszczającym rządom i firmom na dalsze zanieczyszczanie, jednocześnie promując się jako „zielone”.

Plemię kawahiva – region w dorzeczu amazonki – ludy amazonii

Cierpi cała Amazonia, ale dla lasów i praw rdzennej ludności sytuacja jest szczególnie krytyczna w ludy amazonii regionach Brazylii. Co się dzieje?

Sytuacja w Brazylii jest szczególnie krytyczna, ponieważ od pierwszego dnia swojej prezydentury Bolsonaro wypowiedział wojnę ludom tubylczym i propaguje prawdziwe „zalegalizowane ludobójstwo”: jego działania i polityka są ludobójcze, ponieważ świadomie dążą do wytępienia ludów, z którymi nie miał plemię kawahiva kontaktu, i otwarcie rdzennych terytoriów na komercyjną eksploatację poprzez zniszczenie, częściowo, jeśli nie całkowicie, całych ludów, których życie, a także ich kulturowy, duchowy i ekonomiczny dobrobyt są całkowicie zależne od tych ziem.

Bolsonaro chce odebrać im autonomię, plemię kawahiva sprzedać terytorium s do pozyskiwania drewna i wydobywania oraz „zasymilowania” ich szerokość amazonki wbrew ich woli.

Plemię kawahiva - region w dorzeczu amazonki - ludy amazonii

Przepycha PL490, znany również jako „ustawa śmierci”, która łączy w sobie najniebezpieczniejsze elementy serii ustaw i poprawek do konstytucji, których celem jest ograbienie rdzennej ludności z jej ziemi pod agrobiznes i ludy amazonii wydobycie oraz umożliwienie przymusowego kontaktu z plemionami, z którymi nie ma się kontaktu.

Ale ruch tubylczy w Brazylii jest aktywny, dobrze zorganizowany i silny, i toczy wielką walkę o swoją przyszłość i autonomię.

Trudno przewidzieć, co wydarzy się w październikowych wyborach, ale mam nadzieję, że nowy prezydent i nowa partia obejmą urząd, skonsultują się z rdzennymi mieszkańcami, potraktują ich jak równych szerokość amazonki partnerów, docenią ich wiedzę i różnorodność i zaczniecie naprawiać szkody wykonane region w dorzeczu amazonki przez Bolsonaro.

Jakie rozwiązania dla ochrony Amazonii i rdzennej ludności?

Uznanie i zagwarantowanie ich praw, w szczególności prawa do życia na ich ziemi i na jej ziemi, ma kluczowe znaczenie dla umożliwienia ludności tubylczej przetrwania, ale także rozwoju.

Ale nie tylko to: jest to zdecydowanie najskuteczniejszy i sprawiedliwy sposób ochrony planety i różnorodności biologicznej.

W rzeczywistości to nie przypadek, że terytoria tubylcze są najbogatsze w różnorodność biologiczną na świecie: ogólnie rzecz biorąc, ludy te dbają o swoje środowisko również z korzyścią dla nas wszystkich.

Na przykład w wielu region w dorzeczu amazonki obszarach Amazonii terytoria tubylcze stanowią prawdziwe bariery dla szalejącego wylesiania.

Również z tego powodu ludy te muszą znaleźć się w centrum wysiłków na rzecz ochrony środowiska, a ich głos musi mieć pierwszeństwo we wspólnym zaangażowaniu w walkę z kryzysem klimatycznym i utratą różnorodności biologicznej.

Plemiona zaloguj – kupie konto na plemionach – indianie amazonii

Jak radzi sobie społeczność międzynarodowa kupie konto na plemionach i co powinna zrobić?

Plemiona zaloguj - kupie konto na plemionach - indianie amazonii

Presja krajowej i międzynarodowej opinii publicznej jest kluczowa. Liczne sukcesy, które Survival International osiągnął w ciągu ponad 50 lat pracy, pokazują również, że mobilizacja opinii publicznej plemiona zaloguj jest rzeczywiście najskuteczniejszą siłą do uzyskania poszanowania praw kupie konto na plemionach ludności tubylczej.

Nawet w tych trudnych latach prezydentury Bolsonaro ludy tubylcze i ich sojusznicy wciąż zdołali – dzięki presji krajowej i międzynarodowej – powstrzymać niektóre z najbardziej kontrowersyjnych i niebezpiecznych indianie amazonii działań promowanych przez jego rząd. Bez tego ciągłego monitoringu i lobbingu sytuacja byłaby jeszcze bardziej dramatyczna.

Ludność tubylcza i jej indianie amazonii organizacje potrzebują wsparcia.

Z jednej strony musimy nadal pomagać im w wywieraniu presji na rząd brazylijski, a z drugiej strony musimy domagać się, aby niezależnie od tego, czy są do tego prawnie zobowiązani, czy nie, nasze rządy i zachodnie firmy, które prowadzą interesy z Brazylia z najwyższą starannością bada plemiona zaloguj łańcuchy dostaw, upewniając się, że nie handlujemy minerałami, drewnem lub produktami agrobiznesu kosztem życia i ziemi tubylców. W tym sensie jeszcze bardziej wymagające i odpowiedzialne zachowanie ze strony poszczególnych konsumentów, czyli każdego z nas, mogłoby wiele zmienić.

LAISSER UN COMMENTAIRE

S'il vous plaît entrez votre commentaire!
S'il vous plaît entrez votre nom ici