Mirra – gorzka medytacja – jak zrobić kadzidło – palenie żywicy – żywica ze wschodu – commiphora abyssinica

0

Dlaczego mirra była uważana za cenny dar? W przeszłości mirra była uważana za cenny dar: czym jest i skąd pochodzi barbra pro mirra gdzie kupić ta szczególna gumożywica.

Co roku z okazji Święta Trzech Króli słyszymy o mirze. Jest to jeden z darów, obok złota i kadzidła, które zgodnie z tradycją Mędrcy przynieśli Jezusowi w darze. Biblia opowiada, że Melchior, Baldassarre i Gaspar, widząc wschodzącą gwiazdę króla żydowskiego, poszli tą drogą, przybywając co to jest kadzidło do Jerozolimy od wschodu.

Co to jest mirra – jak zrobić kadzidło – palenie żywicy

Przybywszy przed Dzieciątko Jezus, dali Mu trzy szkatułki zawierające złoto, kadzidło i mirrę. Złoto, kochane co to jest mirra przez królów i cenne, było darem na cześć „Króla królów”. Kadzidło, symbol uwielbienia, wskazywało na boskie pochodzenie noworodka.

Wreszcie mirra, używana w kulcie zmarłych, oddawała cześć jego śmiertelnej naturze.

Spośród trzech darów, tym, który budzi największą ciekawość, jest bez wątpienia mirra. Mało znany dzisiaj, ale szeroko stosowany w przeszłości.

Mirra to aromatyczna gumożywica pozyskiwana z gałęzi rośliny Commiphora. Pod koniec lata krzew zapełnia się jak zrobić kadzidło kwiatami, a na jego pniu pojawiają się guzki, z których wypływa żywica. Ta commiphora abyssinica ostatnia to mirra, która występuje w postaci dużych żółtych kropli.

Co to jest mirra - jak zrobić kadzidło - palenie żywicy

Zwykle żywica jest przetwarzana przez suszenie i proszkowanie.

Znana ze swoich właściwości dezynfekujących mirra jest doskonałym naturalnym środkiem do zwalczania infekcji jamy ustnej. Uważana jest za doskonały środek antyseptyczny i przeciwgrzybiczy, idealny w leczeniu zapalenia dziąseł, owrzodzeń jamy ustnej, kandydozy i bólu gardła. Rozcieńczony palenie żywicy w oleju roślinnym, w przeszłości był używany jako środek leczniczy. Jest również bardzo przydatny do sporządzania fumigacji o właściwościach wykrztuśnych.

Mirra, cenny dar czy kadzidełka są szkodliwe

Mirra występuje w postaci nieregularnych granulek o różnych rozmiarach i kolorach od jasnożółtego przez pomarańczowy do brązowego. Powierzchnia pokryta jest drobnym szaro-żółtym proszkiem i ma aromatyczny zapach.

W starożytności mirra była używana do konserwowania i perfumowania mumii. Egipcjanie, którzy odkryli jego liczne właściwości, wykorzystywali go do leczenia infekcji, ale także jako kurację upiększającą i przeciwzmarszczkową.

  • Podczas procesu balsamowania żywica była spalana, aby pomóc zmarłemu wstąpić do bogów, ale także poprosić o łaskę Ra, boga słońca.
  • Jednak wśród Żydów mirra była uważana za świętą, ponieważ używano jej do wyrobu świętego oleju.

Według tradycji trafiła w ręce Mojżesza dzięki Bogu.

Miał zdolność wzmacniania duchowości, poprawiania nastroju i dawania pogody ducha. W Biblii jest wielokrotnie wspominany jako olejek do namaszczania kapłanów, do perfumowania ceremonialnych szat, ale także jako nośnik wielkiej mądrości. Dlatego w przeszłości mirra była uważana za cenny dar, zarezerwowany dla ważnych osób. To nie przypadek, że pojawia się on także w innych epizodach z życia Jezusa.

Mirra właściwości lecznicze – żywica ze wschodu – kadzidło znaczenie

Jest mieszany z winem, aby złagodzić cierpienie Chrystusa i jest używany, gdy ciało Jezusa jest zdejmowane z krzyża. Wreszcie, w dzień Wielkanocy, kiedy kobiety idą do grobu, czynią to również niosąc tę aromatyczną mirra właściwości lecznicze maść. Mirra jest zatem związana z ideą siły, która pokonuje śmierć i nieśmiertelność.

Co to jest mirra? | Źle zrozumiane prezenty

Święto Trzech Króli zabiera nam wszystkie święta, ale co roku pozostawia nas z tą samą niemożliwą do pokonania jakie kadzidła do medytacji wątpliwością: Czym jest mirra?

Według Biblii, Mędrcy (popularnie i niewłaściwie zwani Mędrcami Królami, jako magowie, w znaczeniu astrologów, a nie władców), ujrzawszy wschodzącą gwiazdę króla żydowskiego, podążali wyznaczoną kadzidło znaczenie przez nią ścieżką, aż dotarli do Jerozolimy ze wschodu.

Kiedy ci trzej mężowie, którym tradycja chrześcijańska przypisuje imiona Melchior, Baldassarre i Gaspar, przybyli do nowo narodzonego Dzieciątka Jezus, złożyli Mu w darze trzy szkatułki: pierwszą zawierającą żywica ze wschodu złoto, drugą kadzidło i trzecia mirra.

  • Złoto, drogocenny metal władców, stanowiło doskonały prezent na cześć „Króla królów”;
  • Kadzidło, aromatyczna ofiara kadzidełka jakie na co symbolizująca adorację, została wybrana, aby podkreślić boskie pochodzenie dziecka;
  • mirra, zwykle kadzidło gdzie kupić używana w kulcie zmarłych, dla podkreślenia śmiertelnej natury noworodka.

Mirra właściwości lecznicze - żywica ze wschodu - kadzidło znaczenie

Ale czym jest mirra? 

Według słownika Treccaniego „mirra s. F. [od łac. mirra, gr. μύρρα]. – 1. gumożywica otrzymywana z kory pnia i gałęzi różnych roślin z rodzaju commiphora, sprzedawana w dwóch odmianach (m. eletta, czyli m. we łzach, w zaokrąglonych ziarnach i m. in sorte, w masy barwy brązowej), stosowane w przemyśle perfumeryjnym, do przygotowywania past do zębów, a w przeszłości jako środek ściągający, antyseptyczny i wiatropędny; używany w starożytności jako pachnidło dla ludzi lub rzeczy oraz do celów leczniczych (Egipcjanie używali go w procesie balsamowania), według ewangelicznej narracji był jednym z darów przynoszonych przez Mędrców Dzieciątku Jezus (wraz ze złotem i kadzidłem ) oraz jedną z substancji, którymi namaszczano ciało Chrystusa przed pogrzebem. „.

Mając nadzieję, że się wyjaśniło jakichkolwiek wątpliwości, życzymy szczęśliwego Święta Trzech Króli i nieotrzymywania nietrafionych kadzidło i mirra prezentów!

Co zrobić z mirrą – gorzka medytacja – kadzidełka jak używać

Złoto, kadzidło żywiczne jak używać kadzidło i mirra dary, które leczą

MEDIOLAN – Złoto, kadzidło i mirra to trzy dary Mędrców dla Dzieciątka Jezus. Są to trzy dary o symbolicznym znaczeniu (złoto dla królewskiej godności narodzonego Dzieciątka; kadzidło dla upamiętnienia jego co zrobić z mirrą boskości; mirra, używana do mumifikacji, aby opowiedzieć nam o ofierze i śmierci człowieka Jezusa), ale są to również trzy środki lecznicze.

KADZIDŁO – Kadzidło, znane przede wszystkim ze swojego stosowania podczas ceremonii religijnych i pogrzebowych, pozyskiwane jest z Boswellii, rośliny starożytnej medycyny ajurwedyjskiej.

Kilka badań (podstawowe badania Edzarda Ernsta, opublikowane w British Medical Journal w 2008 roku) potwierdziło obecność w tej żywicy wielu substancji chemicznych o działaniu przeciwzapalnym.

Co zrobić z mirrą - gorzka medytacja - kadzidełka jak używać

Boswellia jest stosowana gorzka medytacja od wielu lat z dobrym skutkiem u pacjentów z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego, chorobą Leśniowskiego-Crohna lub innymi przewlekłymi chorobami oskrzeli i stawów. Jest dobrze tolerowany, a także pozwala na ograniczenie przyjmowania leków.

MIRRA – Wśród darów Mędrców mirra jest chyba najbardziej tajemniczą substancją, wielu nawet mirra co oznacza nie wie, co to jest.

Jest to żywica otrzymywana z typowej rośliny Półwyspu Arabskiego, Mezopotamii i Indii (te same obszary, na których występuje również Boswellia). W starożytności używano go głównie do aromatyzowania i konserwowania mumii.

Pierwsza włoska praca naukowa na temat mirry została opublikowana 15 lat temu w Nature przez Piero Dolorę i jego kadzidełka jak używać współpracowników z Wydziału Farmakologii Uniwersytetu we Florencji, którzy dogłębnie zbadali mechanizm działania niektórych substancji chemicznych obecnych w tej żywicy na receptorów opioidowych, co wyjaśnia ich zdolność przeciwbólową.

Jak wygląda mirra – kadzidło właściwości – co jest w kadzidle

Tradycyjne stosowanie, potwierdzone nowszymi badaniami klinicznymi, pozwala w pełni wykorzystać nie tylko jego właściwości przeciwbólowe, ale także potwierdzone innymi badaniami naukowymi właściwości przeciwzapalne jak wygląda mirra i antyseptyczne, które są szczególnie przydatne w leczeniu zapalenia dziąseł, owrzodzeń jamy ustnej, przyzębia oraz w leczeniu ran i owrzodzeń skóry.

W Arabii Saudyjskiej mirrę stosuje się do dziś do pielęgnacji i ochrony stopy cukrzycowej. Ale mirra i kadzidło były używane od czasów starożytnych jako środki lecznicze nie tylko pojedynczo, ale także mirra zastosowanie razem.

„Balsam Jerozolimski”, który ze względu na swoje działanie przeciwzapalne stał się częścią wielu ostatnich farmakopei, został sformułowany dzięki tym dwóm żywicom w 1719 r. w aptece klasztoru San Salvatore na Starym Mieście w Jerozolimie.

Jak wygląda mirra - kadzidło właściwości - co jest w kadzidle

ZŁOTO – A co ze złotem?

  • Gdyby rzeczywiście był metalem szlachetnym, moglibyśmy ograniczyć się do stwierdzenia, że złoto zajmowało ważne miejsce w najnowszej historii medycyny, jako podstawowa terapia reumatoidalnego zapalenia stawów.
  • Ale zamiast złota mógł to być cenny proszek kurkumy, złotego koloru, zawsze pochodzący ze Wschodu, ceniony z czego sklada sie kadzidlo koscielne zarówno w kuchni, jak i medycynie.

Dziś wiemy, że kurkuma jest cenna, ponieważ zawiera substancje przeciwutleniające, które są szczególnie aktywne przeciwko przewlekłym zjawiskom zapalnym oraz w różnych stadiach nowotworowej transformacji kadzidło właściwości komórek.

Stosowana w praktyce klinicznej u pacjentów z łuszczycą i przewlekłym zapaleniem jelit lub reumatycznym kurkuma budzi co jest w kadzidle coraz większe zainteresowanie badaczy, ponieważ zaobserwowano, że może poprawić odpowiedź niektórych nowotworów na leki stosowane w chemioterapii. Jeden z wielu przykładów, który pozwala nam dzisiaj mówić o medycynie zintegrowanej, a nie o medycynie alternatywnej.

LAISSER UN COMMENTAIRE

S'il vous plaît entrez votre commentaire!
S'il vous plaît entrez votre nom ici